Jak biegać regularnie?

W każdej dziedzinie najważniejsza jest systematyczność. Jeśli chce się być w czymś dobrym, trzeba to robić tak długo i tak często, aż osiągnie się wymarzony poziom – a i wtedy nie należy się zatrzymywać, bo wypracowane efekty mogą przeminąć.

Bieganie nie jest tak prostą aktywnością, jak mogłoby się to wydawać. Z jakiegoś powodu niewielu mamy na świecie maratończyków, bo mało kto jest w stanie wytrwać w postanowieniach i biegać naprawdę regularnie. Jak więc to zrobić? Jak przekonać się do systematycznego biegania, by nie porzucić tego sportu po tygodniu, miesiącu czy roku?

Na pewno musisz wiedzieć, po co właściwie to robisz. Nikt nie lubi się męczyć bez żadnego sensu. Twoje cele muszą być jasno określone. Z czasem na pewno pojawi się u ciebie czysta miłość do biegania, która sama będzie popychać cię dalej i motywować do tego, by zawsze znaleźć czas na pokonywanie kilometrów, ale nim dojdziesz do tego etapu, musisz zachęcać się w inny sposób.

Myśl o korzyściach

Myśl o tym, że dzięki bieganiu na pewno pozbędziesz się resztek zbędnych kilogramów i to bez specjalnego wysiłku. Traktuj też sport jak sposób na poprawę nastroju, dodanie sobie energii i wyładowanie złych emocji. Jako że wszyscy prowadzimy teraz stresujący tryb życia, na pewno czasami czujesz się źle, odczuwasz napięcie w ciele i masz ochotę czymś się uspokoić – wtedy pojawia się pokusa na sięgnięcie po alkoholowe trunki. Zastąp wieczorne piwo czy drinka półgodzinnym biegiem. Osoby, które ćwiczą regularnie, na ogół chwalą się lepszym samopoczuciem i rzadziej chorują na depresję. Już sam ten fakt powinien być dla ciebie porządną motywacją, by działać i się nie poddawać.

Bieganie nie jest jednak sportem dla każdego. Każdy człowiek ma nieco inne predyspozycje, przez które może sprawdzić się w innym typie aktywności. Do niczego się nie zmuszaj. Nie każdy musi być maratończykiem. Jeżeli więc bieganie od zawsze kojarzyło ci się z nieprzyjemnym wysiłkiem i dalej tak o nim sądzisz, lepiej poszukaj dla siebie innego sportu. Masz tysiące opcji do wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *