Jak znaleźć motywację do biegania?

Co zrobić żeby zmotywować się do biegania? Takie pytanie zadaje sobie bardzo wielu ludzi, którzy rozpoczęli swoją przygodę z bieganiem ale już po kilku dniach motywacja „jakoś uleciała”.

Partner biegowy

Dobrym sposobem na zapewnienie motywacji jest poszukanie partnera biegowego. Lżejsze treningi połączone z rozmową miną szybciej i jeśli lubimy daną osobę to będziemy szukać okazji do kontaktu, a trening będzie wykonywany dosłownie przy okazji.

Jest to także dobre zagranie psychologiczne, ponieważ jeśli umówimy się już z kimś na trening biegowy to dużo trudniej będzie nam odmówić i odpuścić trening.

Innym sposobem na motywację jest także zapisanie się na jakieś zorganizowane treningi. Dokładnie tak jak z partnerem biegowym. Dużo trudniej odpuścić taki trening i rozczarować innych członków drużyny.

Bardzo dobrym sposobem na utrzymanie motywacji jest też oglądanie filmów motywacyjnych.

Dążenie do coraz lepszych wyników

Osoby, które lubią obserwować swoje postępy i czuć, że ich praca przynosi efekty mogą zainteresować się obliczaniem parametrów swojego biegu. Kalkulator biegowy pokaże, czy robimy odpowiednie postępy i wpłynie pozytywnie na motywację.

Muzyka lub książka podczas biegu

W przypadku nudy na treningach warto zainwestować w kupno ciekawych e-booków, dzięki temu godzina biegania minie nam bardzo szybko.

Dobrym pomysłem jest także energiczna muzyka, dzięki której pokonywane kilometry miną w miłej atmosferze.

Kolejnym sposobem może być kupno psa i wyprowadzanie psa na spacery połączone z bieganiem. Pamiętajmy jednak, że pies to także obowiązek i warto się zastanowić nad jego zakupem.

Bieganie to świetny sport dlatego trwajmy w naszych zdrowych nawykach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *