Co można osiągnąć za sprawą ćwiczeń wykonywanych z gumami oporowymi?

Gumy do ćwiczeń to znakomite i bardzo praktyczne akcesoria treningowe, których używa się głównie do urozmaicania ćwiczeń i/lub poprawiania ich efektywności. Każdy, kto chce pracować nad swoją sylwetką w domowych warunkach, powinien je mieć. Dobrze wykorzystane gumy pozwolą bardzo szybko osiągnąć znakomite rezultaty. A oto kilka powodów, dla których naprawdę warto je kupić.

Gumy oporowe – pomocne przy odchudzaniu?

Gumy oporowe do ćwiczeń świetnie sprawdzają się w roli narzędzia przeznaczonego do zrzucania zbędnych kilogramów. Dawniej uważano oczywiście, że to trening cardio (czyli np. aerobik lub bieganie) najlepiej radzi sobie z wyszczuplaniem sylwetki, ale zmieniono zdanie na ten temat. Taki półgodzinny bieg rzeczywiście sam w sobie spali więcej kalorii od nawet dłuższego treningu z gumami. Ale nie można na to patrzeć tylko w taki sposób.

Trening siłowy jest bowiem o tyle lepszy od aerobiku, że tak wyraźnie pobudza układ metaboliczny do pracy, iż po nim nawet w trakcie spoczynku człowiek jeszcze przez dwadzieścia cztery, a czasem i czterdzieści osiem godzin spala więcej kalorii niż normalnie.

A na tym oczywiście nie kończą się zalety treningu z gumami oporowymi. Mini band gumy oraz ekspandery pozwalają na szybsze uzyskanie wymarzonej formy. Znakomicie radzą sobie z kształtowaniem i ujędrnianiem pośladków. Świetnie wpływają też ogólnie na pozostałe mięśnie, delikatnie je rzeźbiąc i wzmacniając.

Wbrew pozorom treningi z gumami mogą być też bardzo intensywne. Wystarczy skrócić czas trwania przerw i wykonywać więcej serii oraz większą ilość powtórzeń, aby podczas takiej aktywności solidnie się zmęczyć i spalić mnóstwo kalorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *