Bieganie o świcie

Bieganie jest przyjemne o każdej porze dnia, jednak z tym porannym niewiele może się równać. Nawet w miastach o świcie jest spokój, choć te same ulice i chodniki już niedługo wypełnią wiecznie spieszący się ludzie.

Biegając wcześnie rano, nie trzeba nigdzie pędzić. Można odetchnąć. Poczuć wolność. I już samo to uczucie jest warte tego, aby wyjść z łóżka na długo przed innymi.

Poranna przebieżka pozwala również nacieszyć oczy widokiem wschodzącego słońca. Fotografowie wiedzą, że właśnie o tej porze dnia robi się najpiękniejsze zdjęcia, wówczas bowiem panuje najbardziej niesamowite światło. Nawet bez aparatu można nacieszyć nim oczy w czasie porannego biegania.

Trening staje się również okazją, by jednak zrobić zdjęcie, chociażby telefonem, a następnie umieścić je na wyświetlaczu. Będzie to dobra motywacja do dalszego wysiłku, w razie gdyby w przyszłości trudno było tak wcześnie wstać.

Warto biegać, ponieważ ten sport wyzwala w człowieku niesamowite emocje. Działa korzystnie na psychikę i ma bardzo dobry wpływ na ciało, zdrowie oraz wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *