Mistrzostwa Night Runners Gliwice na 800m


Można powiedzieć, że bieganie to nie tylko bieganie. Pomimo tego, że moje podejście do tego sportu polega głównie na skupianiu się na osiąganych wynikach, to jednak czasami zdarza mi się o tym zapomnieć i chociaż odrobinę świetnie się pobawić w inny sposób. Przykładem mogą być Mistrzostwa Night Runners Gliwice na 800m.

Mamy trzecią rocznicę istnienia grupy. Przez te 3 lata bardzo wiele się wydarzyło, grupa mocno się zmieniła i pewnie jeszcze się zmieni wielokrotnie. Ja osobiście najbardziej chyba cieszę się z tego, że poznałem tu wielu świetnych ludzi, z którymi można bardzo miło spędzić czas. Postanowiliśmy już jakiś czas temu, że te urodziny będą wyjątkowe. Oprócz imprezy zorganizowaliśmy także coś, co tutaj każdy lubi najbardziej: bieganie. Było to jednak nietypowe bieganie, bo my - amatorzy, skupiamy się bardziej na dłuższych dystansach. Dlaczego akurat 800m? Bo stwierdziliśmy, że na takim dystansie ciężko rozkładać siły w sensowny sposób bez wcześniejszego przygotowania. Cała zabawa była niespodzianką, jej uczestnicy nie mieli pojęcia do samego końca co będą robić, więc liczyliśmy na kupę śmiechu.
Same zawody przebiegły w bardzo fajnej atmosferze. Na większości biegów prowadzony był bardzo głośny doping, a podczas finałów, w biegach zarówno kobiet, jak i mężczyzn, emocje były przeogromne. Zawody nie były pozbawione także kontrowersji. Jedna grupa kobiet została w całości zdyskalifikowana za niesportowe zachowanie :D . Wszystko dlatego, że postanowiły biec razem, a nie ścigać się między sobą. Uznaliśmy, że w ten sposób nie możemy wpuścić do finału żadnej z Nich, gdyż nie zmęczyły się w biegu eliminacyjnym i miałyby przewagę nad zmęczonymi rywalkami.
Po około 90minutach sportowej rywalizacji wyłoniliśmy Mistrzów. Zabawa chyba wszystkim się podobała, więc liczę, że uda nam się zrobić kiedyś drugą edycję. Może wybierzemy inny dystans? Kto wie ;)