Wigilia Wigilii - Góry Sokole


Święta to doskonały czas do zrobienia małej wycieczki biegowej. Ilość obowiązków może i jest spora, ale dla chcącego nic trudnego. Dziś z okazji wolnego dnia od pracy wstaliśmy o... 5:30 i polecieliśmy pobiegać po Jurze.

Wizja fajnego wyspania się zawsze jest kusząca. Do mnie jednak jakoś bardziej przemawiała wizyta w Górach Sokolich obok Olsztyna. Całe szczęście nie musiałem zbyt długo przekonywać do tego pomysłu Mamy i Siostry i razem udaliśmy się zobaczyć co tam słychać. Początek wycieczki może nie był zbyt optymistyczny, bo po drodze ciut padało, ale później było już tylko lepiej. Na miejscu znaleźliśmy fajny parking i polecieliśmy w las. Góry Sokole okazały się idealnym miejscem do trenowania. Podbiegi bardzo wymagające, na szczęście wystarczająco długie, a zbiegi ciężkie technicznie. Dużo czasu spędziłem na wyznaczaniu swoich ścieżek, więc kilka razy znalazłem się w naprawdę ciekawym terenie. Przez ponad 90minut biegania uklepałem tylko 11km, ale po drodze zrobiłem 670 metrów przewyższenia po liściach i pięknych jurajskich skałkach.
Pierwszą część tego biegania spędziłem sam, biegając góra/dół. Później dołączyłem do Mamy i Siostry i wspólnie polecieliśmy na Jurajski Giewont - Biakło. Z góry mieliśmy piękny widok na okolicę oraz pobliski zamek. Miejscówka jest na tyle ciekawa, że bardzo chętnie jeszcze tam wrócę. W rezerwacie jest masa pięknych, dobrze widocznych ścieżek. Wszędzie otacza nas gęsty las, a góry są idealne do małego szaleństwa. Wspaniałe miejsce na rozpoczęcie Świąt. Warto wstać czasami trochę wcześniej ;) - wszyscy szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Teraz czas przygotować się do tego, co najważniejsze w nadchodzących dniach. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!