Aktywna obwodnica


Niewielu szczęśliwców może powiedzieć, że jakiś bieg leci pod oknami jego domu. Ja kilka dni temu dołączyłem do tego grona, a mając taką okazję nie mogłem jej po prostu przegapić. Pobiegłem asfaltową piątkę z małym haczkiem, po nowej obwodnicy pod własnym domem! To była świetna zabawa :)

Obwodnica miała zostać otwardla dla samochodów w niedzielę 6go września. Dzień wcześniej miasto postanowiło zorganizować na niej małe zawody sportowe i uważam, że był to strzał w 10!
Rano pobiegłem po pakiet, bo miałem nieco obowiązków w domu. Dopiero przed samym startem zobaczyłem się ze wszystkimi znajomymi - a było ich tam troche! Chyba wszystkie biegające osoby z Gliwic skorzystały z tej fajnej okazji do spotkania.
Mój start w tym biegu miał kilka zadań:
  • - pobiegać trochę na wysokim tętnie
  • - zobaczyć jakie z tego wyjdzie średnie tempo
  • - zobaczyć jak się czuję aktualnie po takim wysiłku

A najważniejsze to mieć pamiątkę z biegu pod własnym oknem. No i mam! Medal leży na ten moment w salonie i wyjątkowo mnie cieszy :)
Sam wyścig przebiegał bardzo fajnie. Biegło mi się dobrze, ku mojemu zaskoczeniu nawet przez chwilę prowadziłem, ale to było takie powiedzmy kontrolowane prowadzenie. Zawodnik, który ostatecznie wygrał miał to wszystko pod kontrolą, a ja od mniej więcej 2go kilometra byłem już tego świadomy. Może nie ścigam się regularnie po płaskim, ale pewne rzeczy umiem już zaobserwować. Jeszcze przed nawrotką skupiłem się na zajęciu II miejsca. Ostatecznie udało mi się to z bezpieczną przewagą, a do lidera straciłem 16sekund. Dużo, ale ja jestem bardzo zadowolony!
5.25km pokonałem średnio po 3:35min/km, a nasza nowa obodnica nie jest idealnie płaska :P . Patrząc na to, że w tym roku w ogóle nie skupiałem się na szybkości to i tak nie wiem skąd to wyczarowałem. Dobry prognostyk na końcówkę sezonu w górach :)
Po biegu przyszedł czas na krótkie rozmowy, a później nawet kibicowaliśmy koledze Robertowi na wyścigu kolarskim, na którym także zajął 2gie miejsce. To był naprawdę fajny dzień, a wszystko... pod domem :)
Teraz regularnie będziemy korzystać z drogi serwisowej, która leci zaraz obok otwartej już obwodnicy.