Blog

fot. Mefedron Photography


Podsumowanie fazy przejściowej [2020-11-30]

Pierwsza część przygotowań do kolejnego sezonu już za mną. Przyszedł więc czas na pierwsze podsumowanie. W tym wpisie podzielę się swoimi obserwacjami, przemyśleniami i na koniec podzielę się planami na następny rok.

#trening

Plany na nadchodzący 2021 rok [2020-10-07]

Obecny rok mogę uznać za udany, ale zabrakło mi w nim przysłowiowej kropki na i. Startów było bardzo mało, ale pomimo tego udało mi się dwukrotnie wystartować w biegach rangi Mistrzostw Polski. Niestety, oba te starty nie poszły po mojej myśli i to głównie na tym będę chciał się skupić w 2021 roku. Z powodu zmian w moim życiu prywatnym będę mieć mniej czasu na ilość, trzeba zatem zadbać o jakość.

#trening

XIII Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę [2020-09-29]

O starcie w tym biegu rozmyślałem przez cały poprzedni i aktualny rok. Przygotowywałem się sumiennie, by na ostatniej prostej popełnić ogromny błąd, czy też może bardziej dopuścić się dużego zaniedbania i pozbawić się szansy na fajną zabawę. W życiu bywa i tak, a ja wyciągnę z tego kolejną lekcję na przyszłość.

#tatry #relacja #kasprowy wierch #mistrzostwa polski

Aktywna obwodnica [2020-09-14]

Niewielu szczęśliwców może powiedzieć, że jakiś bieg leci pod oknami jego domu. Ja kilka dni temu dołączyłem do tego grona, a mając taką okazję nie mogłem jej po prostu przegapić. Pobiegłem asfaltową piątkę z małym haczkiem, po nowej obwodnicy pod własnym domem! To była świetna zabawa :)

#relacja #asfalt

III Międzynarodowa Sztafeta Górska [2020-09-04]

Start w Sztafecie Górskiej kompletnie nie był planowany. W jej pierwotnym terminie miałem biec klasycznie Salamandrę Ultra Trail. W marcu dostałem jednak propozycję, której po prostu nie można było odrzucić. Start z taką ekipą to gwarancja sukcesu i świetnej zabawy.

#relacja #kotlina klodzka #góry stołowe

Rowerem na Malý Javorový z Sosenem [2020-08-23]

Moja rowerowa przygoda rozkręca się z każdym rokiem coraz bardziej, a treningi na nim zaczynają mieć coraz większe znaczenie dla mojego biegania. Rok temu była to jedynie forma regeneracji, odpoczynku, a w tym... w tym jest to już pełnoprawny partner treningowy.

#rower #beskid śląsko-morawski

Bieg Wschodzącego Słońca [2020-08-06]

Po wielu godzinach spędzonych na stoku Mosornego Gronia i nocy spędzonej w aucie, nad ranem wystartowałem w Biegu Wschodzącego Słońca. Start o 4:30 z Krowiarek okazał się o wiele trudniejszy, niż się spodziewałem.

#relacja #babia góra

Chaszczok - Bieg na Babią Górę! [2020-08-05]

Festiwal Biegów Alpejskich na Babiej Górze - już dawno chciałem się tam pojawić. 2 lata temu przegapisałem zapisy, rok temu nie pasował mi termin, a w tym roku tak tego przypilnowałem, że na oba organizowane biegi byłem pierwszym na liście zapisanych. To były naprawdę piękne, ale z drugiej strony mega trudne godziny.

#relacja #babia góra

Tatra SkyMarathon [2020-07-27]

Start w kolejnym biegu po Tatrach, to kolejne spełnienie moich marzeń. Znowu życie pozwoliło mi przenieść się do magicznej biegowej krainy na kilka dni. Znowu żyłem bieganiem. Przeżyłem przygodę, a słowo przeżyłem jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Kosztowało mnie to wszystko o wiele więcej, niż przed startem mogłem się spodziewać. Tatry mnie zweryfikowały. Brutalnie.

#tatry #relacja #maraton #hala ornak #mistrzostwa polski

Szybka analiza przedbiegowa #11 - Tatra SkyMarathon [2020-07-23]

Co skłoniło mnie do napisania posta z serii, której nie dotykałem od 2lat? Powrót na bieg w Tatry, gdzie czeka mnie piekielnie trudny maraton z gwiazdorską obsadą. To będzie dzień pełen niesamowitych emocji.

[Tatry] Non Stop Trail - Trójkąt Kondracki oraz dobitka na Giewont [2020-07-11]

Wyjazd w Tatry marzył mi się od przynajmniej kilku miesięcy. Pogodę na kamerkach TOPR sprawdzałem kilka razy w tygodniu. Nadchodzący urlop dawał mi ogromną nadzieję, że wreszcie uda się tak wszystko poukładać, żeby wyskoczyć chociaż na jeden dzień. Tak też się stało, a na moją przygodę wyruszyłem z Człowiekiem, który wynosi moje bieganie na wyższy poziom już od kilku miesięcy.

#tatry #giewont #kasprowy wierch

XX Bieg na Pilsko [2020-07-10]

Rok temu wiele różnych czynników poskładało się tak niefortunnie w jedną całość, że nie mogłem wystartować w praktycznie żadnym fajnym biegu alpejskim. W tym roku pandemia próbowała znowu pozbawić mnie tej przyjemności - całe szczęście nie udało jej się to! Mam za sobą wspaniały bieg na Pilsko na nowej, świetnej i bardzo wymagającej trasie.

#relacja #beskid żywiecki

Na dobry początek - Leśne Run #wiosna w czerwcu [2020-06-28]

Zawody powoli wracają do życia, a że u mnie wielkimi krokami zbliżają się te najważniejsze, to podjąłem decyzję o małym przetarciu. Trafiła się ku temu idealna okazja, bo o nietypowej porze, w piątek wieczorem, mogłem pościgać się w Zabrzu.

#relacja #leśne run

Grivel Babia Góra Virtual Challenge [2020-06-16]

Każdy już chyba chociaż odrobinkę tęskni za rywalizacją sportową z innymi zawodnikami. Pomimo tego, że wielu ten rok już spisało na straty, pomimo tego, że na pewno nie będzie on tak fajny pod względem sportowym, jak chcielibyśmy żeby był, to nie ma się co załamywać. Organizatorzy biegów zapewniają nam cały czas nieustanną motywację do treningów i utrzymania formy na najwyższym możliwym poziomie.

#relacja #beskid śląski #czantoria

Krwiste Skrzyczne z Malinowską Skałą na osłodę [2020-06-07]

Za mną mała seria dłuższych wybiegań. Czasy dynamicznie się zmieniają, a życie ostatnio ciągle uczy mnie, że trzeba z niego czerpać pełnymi garściami. Wiele razy nie chce nam się wyjść z domu, wolimy dłużej pospać. Wiele razy pogoda zła, ogólnie mamy wiele wymówek. Wstań i wyjdź, bo wielu by chciało, a nie może.

#beskid śląski #skrzyczne

Szybka pętla z Maratończykami [2020-05-18]

Zawodów brak i pewnie jeszcze przez jakiś czas tak zostanie, ale czy my mamy czas się tym przejmować? No właśnie - każdy powinien sam sobie odpowiedzieć na to pytanie. Dzięki obecnej sytuacji przekonałem się, że tak naprawdę rywalizacja z innymi to tylko fajny dodatek, ale wcale nie jest konieczny. Moja motywacja szybuje do góry, a brak jakiejkolwiek presji sprawia, że mam chyba większą radochę z biegania niż kiedykolwiek wcześniej.

#beskid śląski #skrzyczne

Non Stop Trail - Babia Góra [2020-05-04]

W tym roku mój blog wydaje się nieco zaniedbany. Wszystko za sprawą przedziwnej sytuacji, która opanowała cały świat w ostatnich kilku tygodniach. Do tego może wrócę jednak kiedyś w osobnym wpisie, a teraz przeniosę się na chwilę na Babią Górę, gdzie spędziłem w ostatni piątek kilka bardzo fajnych godzin.

#babia góra #beskid żywiecki #non stop trail

Biegówki w Szklarskiej Porębie [2020-03-10]

Długo zbierałem się do opisania tego weekendu. Przyczyną wcale nie było moje lenistwo, ale tak naprawdę powód, dla którego wybrałem się do Szklarskiej Poręby - potrzebowałem odpocząć przed nadciągającą przeprowadzką. Teraz, gdy kurz wojenny nieco już opadł mogę wreszcie zdać relację z mojego pierwszego podejścia do nart biegowych! Tak, starałem się nie zabić na biegówkach.

#bieganie #góry #biegówki #karkonosze #góry izerskie

Alpin Sport RMD Winter Run [2020-03-10]

Powrót na trasę RMD Winter Run po dwuletniej przerwie to był strzał w 10! W 2019 roku bieg nie został zorganizowany i chyba wiele osób za nim tęskniło. W tym roku na starcie pojawiło się bardzo dużo mocnych zawodników i ściganie mieliśmy wyborne. Zapraszam na krótką relację z mojego drugiego startu w barwach Non Stop Trail.

#bieganie #góry #beskid śląski

Szybsza Zawierucha [2020-01-26]

To będzie mój rok! - tak sobie powiedziałem pod koniec poprzedniego, 2019, roku. Życie odrobinkę mnie posłuchało, bo oprócz dobrego samopoczucia, przyniosło mi dołączenie do Non Stop Trail! Z takim wsparciem pozostaje mi teraz tylko trenować, a reszta na pewno się uda. Na debiut w nowych barwach wybrałem Zawieruchę. Chciałem się odkuć za trochę nieudany występ sprzed roku.

#relacja #beskid śląski

Wokół Brennej nocą [2019-12-21]

Okres roztrenowania to zawsze dobry moment na zrobienie czegoś nowego. Jako, że od dłuższego czasu próbowałem się umówić ze znajomymi z pracy na wyjście w góry i cały czas ktoś nie miał czasu, to postanowiliśmy iść nocą. Nocą każdy ma czas.

#beskid śląski #klimczok #trzy kopce #stołów #błatnia #survival

Biegowe podsumowanie roku 2019! [2019-12-11]

Największą ciekawostką tego roku, od której po prostu muszę zacząć, jest fakt, że rok ten mogę opisać dwoma słowami, które oddadzą wszystko: pierścień mocy. Zarówno w życiu prywatnym, jak i biegowym, obrączka zrobiła ogromną różnicę i rozpoczęła nową erę.

#bieganie

SpeedLeśnik na koniec [2019-12-02]

Na podsumowanie całego roku jeszcze przyjdzie czas, ale dziś już jedno mogę stwierdzić - skończył się bardzo miło! Start w SpeedLeśniku miał być wisienką na torcie i to się w 100% udało. Trasa oraz atmosfera nie zawiodły i mam kolejnego pewniaka do mojego kalendarza na przyszłe lata.

#relacja #beskid śląski #leśnik

Złote Piekło Czantorii [2019-11-19]

Ten bieg to moja definicja biegu górskiego. To tutaj znajdziemy wszystko to, co uważam za najfajniejsze w tym sporcie. Piekło jest znane z kosmicznych przewyższeń, trudnych zbiegów i trasy, która odbiera ochotę do dalszego trenowania w górach. Mnie już dawno pochłonęło, a w tym roku przy okazji znowu bardzo dużo nauczyło. Zapraszam na mój piąty raz z Czantorią.

#góry #relacja #beskid śląski #beskidzka 160

Górska Przygoda w Wiśle 2019 [2019-11-11]

Ostatnim przetarciem przed finałem tegorocznego sezonu był start w Górskiej Przygodzie w Wiśle. To kolejny bieg, który był na mojej liście biegów, które chcę odwiedzić, od dobrych 2-3lat. W tym roku uznałem, że potrzebuję takiego ściganka i na start udałem się z bardzo dobrym humorem. Przygotowania były co nieco zakłócone, ale stwierdziłem, że nie może mi to przeszkodzić w dobrej zabawie.

#góry #beskid śląski